encyklopedia broniportal prywatnyI wojna światowakatalog monetweb 2.0kalendarz
  menu:

 spis serii i odcinków
 opis odcinków
   01. Załoga
   02. Radość i gorycz
   03. Gdzie my - tam granica
   04. Psi pazur
   05. "Rudy", miód i krzyże
   06. Most
   07. Rozstajne drogi
   08. Brzeg morza
   09. Zamiana
   10. Kwadrans po...
   11. Wojenny siew
   12. Fort Olgierd
   13. Zakład o śmierć
   14. Czerwona seria
   15. Wysoka fala
   16. Daleki patrol
   17. Klin
   18. Pierścienie
   19. Tiergarten
   20. Brama
   21. Dom

 napisy
 aktorzy w odcinkach
 realizatorzy
 cytaty i dialogi
 różne

strona tytułowa

  nawigacja:
polskie seriale... [główna]

  linki sponsorowane


login:

hasło:


przypomnij hasło
ZAREJESTRUJ SIĘ!


  CZTEREJ PANCENI I PIES

  OPIS ODCINKA - CZTEREJ PANCENI I PIES : 08. BRZEG MORZA

Pierwszy kadr: Starszyna Czernousow omawia plan akcji oddziału zwiadu przeciw niemieckiemu bunkrowi.

Szarik, szukając drogi do czołgu, dołączył do oddziału radzieckich zwiadowców starszyny Czernousowa, w którym sanitariuszką była Marusia. Oddział ruszył w kierunku bunkra "B". Dzięki jeńcowi, Szarik - po jego zapachu, doprowadził przez pole minowe zwiadowców do bunkra, którzy po krótkiej walce opanowali go. Niestety rozbita radiostacja nie pozwoliła nadać meldunku o zdobyciu bunkra. Marusia przyczepiła meldunek Szarikowi do obroży i wysłała psa do Janka.
Radzieccy remontowcy skończyli wymianę silnika "Rudego". Dowódcą czołgu wybrany został Janek. Dowódca oddziału partyzanckiego "Gryf" - porucznik West został przydzielony do załogi przez dowódcę Brygady. Pożegnali mogiłę Olgierda i ruszyli do miejsca skąd mieli przystąpić do walki. Zostali wstrzymani przez regulującego ruchem czerwonoarmistę - Niemcy przerwali front - i należał czekać na zmianę sytuacji. Oczeując na wolną drogę Gustlik zauważył list od Marusi przypięty do obroży. Niestety brak łączności radiowej nie pozwolił go przekazać dalej, do dowództwa. West zaproponował objazd aby dotrzeć do Brygady.
Pułkownik w tym czasie nakazał zebrać, przed planowanym atakiem, wszystkie odwody i rezerwy, oczekiwał też na "Rudego". Czołg jednak został zatrzymany przez zerwany most na rzece. Dopiero pomoc partyzantów, którzy dowieźli miny wydobyte z niemieckich pól minowych, pozwoliła zniwelować wybuchem brzegi i ruszyć dalej. Radziecki generał wydał rozkaz rozbicia bunkra "B" ogniem artylerii, nie wiedząc, że będzie strzelał do własnych żołnierzy.
Mimo, że czołgiści ruszyli dalej nie udało się w terminie nawiązać łączności. Dopiero przypadek sprawił, że Janek odkrył defekt - urwaną antenę. Nawiązanie łączności pozwoliło w ostatniej chwili ocalić grupę Czernousowa, a "Rudemu" wziąć udział w walce.
Po boju z Panterami zepchnięto Niemców w wody Zatoki Gdańskiej. Brygada dortarła do Bałtyku. Po zakończeniu walki West Janek rozpoznali się wreszcie jako ojciec i syn. Marusię zaś przedstawiono starszemu Kosowi jako synową.rok produkcji: 1966.
premiera: 15.01.1968.
technika: czarno-biały.
czas projekcji: 0:46:00.

0.01
© 1998-2024 Jurek wstecz