encyklopedia broniportal prywatnyI wojna światowakatalog monetweb 2.0kalendarz
  menu:

 spis serii i odcinków
 opis odcinków
   01. Załoga
   02. Radość i gorycz
   03. Gdzie my - tam granica
   04. Psi pazur
   05. "Rudy", miód i krzyże
   06. Most
   07. Rozstajne drogi
   08. Brzeg morza
   09. Zamiana
   10. Kwadrans po...
   11. Wojenny siew
   12. Fort Olgierd
   13. Zakład o śmierć
   14. Czerwona seria
   15. Wysoka fala
   16. Daleki patrol
   17. Klin
   18. Pierścienie
   19. Tiergarten
   20. Brama
   21. Dom

 napisy
 aktorzy w odcinkach
 realizatorzy
 cytaty i dialogi
 różne

strona tytułowa

  nawigacja:
polskie seriale... [główna]

  linki sponsorowane


login:

hasło:


przypomnij hasło
ZAREJESTRUJ SIĘ!


  CZTEREJ PANCENI I PIES

  OPIS ODCINKA - CZTEREJ PANCENI I PIES : 03. GDZIE MY - TAM GRANICA

Pierwszy kadr: Kolumna czołgów przejeżdza pod wiaduktem.

Jadąca w półmroku kolumna czołgów trafia na zator drogowy. Po bliższym zbadaniu całej sprawy przez Janka z Szarikiem okazuje się jednak, że przy drodze stoi zniszczony niemiecki Tygrys a wiec kolumna rusza dalej.
Na odprawie u pułkownika okazuje się ze czołg 102 w raz z innymi będzie brał udział w walkach. Najpierw jednak czeka ich przeprawa. Gdy okazuje się, że prom przypłynie za pól godziny Gustlik z Jankiem za przyzwoleniem Olgierda idą wykąpać się w Wiśle. Podczas kąpieli pocisk artyleryjski trafia niestety w ich ubrania pozostawione na brzegu i postanawiają przedzierać się krzaczkami nago. Zauważają tam jakaś babę, która okazuje się Niemcem kierującym ogniem artylerii. Gdy Janek z Gustlikiem próbują go obezwładnić, Gustaw wzywa pomocy i nadbiega jego kompan Hans z nożem, ale w tym właśnie momencie rzuca się na niego Szarik i niebezpieczeństwo zostaje zażegnane. Po tej akcji Janek z Gustlikiem ledwo zdążają na prom, który właśnie odpływa.
Po przeprawie pułkownik przydziela czołg 102 wraz z jego załogą do oddziału Czarnousowa, który resztkami sił broni swoich pozycji przez nacierającymi czołgami. W trakcie zajmowania pozycji obronnych załoga niszczy pierwszego Tygrysa. Potem po taktycznym odwrocie i ponownym kontrataku załoga wraca na swoje pozycje. Zaznaczyć należy również, że Janek w tym czasie dołącza do piechoty i ostrzeliwuje Niemców w czołgowego rkm-u. Spotyka także w tym czasie Fiedje, z którym podróżował wcześniej w pociągu do polskiego wojska.
Przed kolejną falą atakujących Niemców porucznik Jarosz postanawia zobaczyć, co stało się z trafionym Tygrysem na przedpolu. Udaje się tam wraz z Jankiem i gry okazuje się, że z Tygrysa można strzelać obracają lufę i odpierają przy jego pomocy kolejną falę nadciągających Niemców.
Po powrocie na stanowisko Janek dowiaduję się od Czarnousowa, z którym też podróżował wcześniej wspomnianym pociągiem, że niestety Fiedja nie żyje. Wychylił się chcąc popatrzyć na strzelającego z Tygrysa Janka i niestety dostał wtedy odłamkiem. Janek widząc ciało zabitego Fiedji zaczyna płakać.

Opis odcinka: Remigiusz Sawiński.


rok produkcji: 1966.
premiera: 01.01.1968.
technika: czarno-biały.
czas projekcji: 0:53:00.

0.01
© 1998-2024 Jurek wstecz