encyklopedia broniportal prywatnyI wojna światowakatalog monetweb 2.0kalendarz
  menu:

 spis serii i odcinków
 opis odcinków
   01. Załoga
   02. Radość i gorycz
   03. Gdzie my - tam granica
   04. Psi pazur
   05. "Rudy", miód i krzyże
   06. Most
   07. Rozstajne drogi
   08. Brzeg morza
   09. Zamiana
   10. Kwadrans po...
   11. Wojenny siew
   12. Fort Olgierd
   13. Zakład o śmierć
   14. Czerwona seria
   15. Wysoka fala
   16. Daleki patrol
   17. Klin
   18. Pierścienie
   19. Tiergarten
   20. Brama
   21. Dom

 napisy
 aktorzy w odcinkach
 realizatorzy
 cytaty i dialogi
 różne

strona tytułowa

  nawigacja:
polskie seriale... [główna]

  linki sponsorowane


login:

hasło:


przypomnij hasło
ZAREJESTRUJ SIĘ!


  CZTEREJ PANCENI I PIES

  OPIS ODCINKA - CZTEREJ PANCENI I PIES : 04. PSI PAZUR

Pierwszy kadr: Marusia Ogoniok wydaje obiad żołnierzom.

Dzień zaczyna się posiłkiem, który wydaje Marusia Ogonik. Wtedy też podchodzi do Janka, a po przedstawieniu się daje mu również część kwiatów, które dostała wcześniej do Grzesia.
Czołg 102 przedziera się do okrążonego batalionu kapitana Baranowa. W celu wskazanie drogi dołączony zostaje do załogi miejscowy, któremu Niemcy spalili czworaki - Czereśniak. Po drodze trafiony zostaje czołg Zenka, który miał wraz z innym ściągnąć na siebie ogień, a Zenek zostaje trafiony śmiertelną serią. Przedzierając się przez las Grześ taranuję również niemieckie działo, którego załoga ucieka na widok wrogiego czołgu. Przed samym celem nawala również pompa paliwowa, ale Grzesiowi udaje się zajechać na ręcznej. Niestety jeden z gwardzistów biorąc czołg 102 za nieprzyjaciela wita go granatem i niszczy radiostacje.
Następnie następuje atak Niemców. Załoga dzielnie odpiera atakujące czołgi, a Janek z RKMem wraz z Czereśniakiem dołączają do piechoty i ostrzeliwują Niemców z cegielni. W czasie ataku 6-osobowy niemiecki oddział dywersyjny, który dostał się na pozycje Rosjan zamaskowanymi kajakami atakuję Rosjan i Polaków. W czasie walki Czereśniak swoją flintą ratuje Jankowi życie. Niemcy w walce wręcz zostają pokonani.
Z braku łączności Janek postanawia wysłać do pułkownika Szarika z meldunkiem o uszkodzonej pompie.
Ranny pies po wielu perypetiach w końcu dociera do sztabu, ale tam zostaje odgoniony przez wartownika. Nie daje jednak za wygraną i wskakuję przez okno do kwatery śpiącego pułkownika. Meldunek zostaje dostarczony a pies jeszcze raz musi się przedzierać, ale tym razem do załogi. Szarik z pompą na szyi dociera do załogi i okrążony batalion wraz z czołgiem mogą się wycofać.
Żołnierzom udaje się wycofać. Na tyłach Janek dostaje również od gwardzisty snajperke. Czereśniak zaś prosi pułkownika o obiecany mu wcześniej kwit na drzewo.

Opis odcinka: Remigiusz Sawiński.



rok produkcji: 1966.
premiera: 01.01.1968.
technika: czarno-biały.
czas projekcji: 0:53:00.

0.01
© 1998-2024 Jurek wstecz