encyklopedia broniportal prywatnyI wojna światowakatalog monetweb 2.0kalendarz
  menu:

 spis serii i odcinków
 opis odcinków
   01. Załoga
   02. Radość i gorycz
   03. Gdzie my - tam granica
   04. Psi pazur
   05. "Rudy", miód i krzyże
   06. Most
   07. Rozstajne drogi
   08. Brzeg morza
   09. Zamiana
   10. Kwadrans po...
   11. Wojenny siew
   12. Fort Olgierd
   13. Zakład o śmierć
   14. Czerwona seria
   15. Wysoka fala
   16. Daleki patrol
   17. Klin
   18. Pierścienie
   19. Tiergarten
   20. Brama
   21. Dom

 napisy
 aktorzy w odcinkach
 realizatorzy
 cytaty i dialogi
 różne

strona tytułowa

  nawigacja:
polskie seriale... [główna]

  linki sponsorowane


login:

hasło:


przypomnij hasło
ZAREJESTRUJ SIĘ!


  CZTEREJ PANCENI I PIES

  OPIS ODCINKA - CZTEREJ PANCENI I PIES : 05. "RUDY", MIÓD I KRZYŻE

Pierwszy kadr: Gustlik uderza młotem w gąsienicę.

Janek z Gustlikiem idą po prowiant i nową radiostację. Janek po odebraniu radiostacji zakrada się do Lidki, która sobie akurat podśpiewuje. Rozmawiają również na temat Zenka i jego załogi, która niedawno zginęła. Janek udaje się w kierunku czołgu, a Gustlik wracający z krupnikiem, odwiedzając Lidkę, doprowadza ją do płaczu.
Janek wracając dostrzega Marusię, ale ta w tym momencie zostaje trafiona przez snajpera. Jankowi udaje się zestrzelić snajpera dzięki Szarikowi, który obszczekuje drzewo, na którym siedzi snajper. Janek niosąc ranna Marusię spotyka jadącego ciężarówką Wichurę, który zobowiązuje się odstawić Marusię do szpitala.
Idąc dalej Janek dostrzega Gustlika zwijającego się z bólu. Okazuje się, że został od trafiony w zupę, która zaczęła się mu wylewać na plecy. Po dotarciu do czołgu załoga dowiaduje się o zestrzelony snajperze od Szarika, który ma w zębach naszywkę Hermann Göring. Po tym odkryciu każdy z członków załogi całuje Janka w czoło i trzykrotnie wykrzykują HURA.
Po wcześniejszych rozmowach ustalone zostaję również, że czołg 102 nazywać się będzie na cześć Marusi "RUDY". Gustlik maluje to białą farbą na pancerzu, a załoga łącznie z Szarikiem, przybijają piątki.
"RUDY" przy wsparciu piechoty zdobywa folwark. Jako, że znajduje się tam pasieka Janek proponuje zabrać trochę miody dla Marusi do szpitala i dla dowódcy. Nie mogąc znaleźć żadnej beczki Janek z Grzesiem postanawiają przeszukać uszkodzony niemiecki transporter opancerzony stojący na przedpolu. Przy próbie przyciągnięcia transportera na swoje pozycje w folwarku pojawia się jednak niemiecki oddział rozpoznawczy. Wywiązuje się bójka i zanim transporter dociera do folwarku Niemcy zostają pobici.
Leżąca w szpitalu Marusia pisze list do Janka. Jest w nim mowa o jej samopoczuciu a także o uczuciach, które czuje do niego.
Na apelu stawia się 18 ocalałych maszyn Pierwszej Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte. Każdy z członków załogi odznaczony zostaje Krzyżem Walecznych. Szarik zaś dostaje w nagrody czubaty talerz kiełbasy i na obroży będzie teraz nosił plakietkę: "SZARIK Pies Brygady Pancernej".
Po apelu do załogi podchodzi Lidka i przekazuje Jankowi pozdrowienie od Marusi. Uradowany Janek zaczyna tańczyć z Szarikiem. Olgierd zaś dostrzega w oddali dym z płonącej Warszawy.

Opis odcinka: Remigiusz Sawiński.rok produkcji: 1966.
premiera: 15.01.1968.
technika: czarno-biały.
czas projekcji: 0:50:00.

0.01
© 1998-2024 Jurek wstecz