encyklopedia broniportal prywatnyI wojna światowakatalog monetweb 2.0kalendarz
  menu:

 spis serii i odcinków
 opis odcinków
   01. Załoga
   02. Radość i gorycz
   03. Gdzie my - tam granica
   04. Psi pazur
   05. "Rudy", miód i krzyże
   06. Most
   07. Rozstajne drogi
   08. Brzeg morza
   09. Zamiana
   10. Kwadrans po...
   11. Wojenny siew
   12. Fort Olgierd
   13. Zakład o śmierć
   14. Czerwona seria
   15. Wysoka fala
   16. Daleki patrol
   17. Klin
   18. Pierścienie
   19. Tiergarten
   20. Brama
   21. Dom

 napisy
 aktorzy w odcinkach
 realizatorzy
 cytaty i dialogi
 różne

strona tytułowa

  nawigacja:
polskie seriale... [główna]

  linki sponsorowane


login:

hasło:


przypomnij hasło
ZAREJESTRUJ SIĘ!


  CZTEREJ PANCENI I PIES

  OPIS ODCINKA - CZTEREJ PANCENI I PIES : 17. KLIN

W wyzwolonym obozie więźniom organizuje się życie, kolumna sanitarna szykuje się do wyruszenia do szpitala. Załoga "Rudego", pełniąca rolę osłony wyzwolonego obozu wypoczywa. Gustlik przykleja zdjęcie Olgierda i jego odznaczenia w wieży czołgu, Janek czyta Grigorijowi list od ojca, Tomek zajmuje się ogrodnictwem.
Wichura przynosi najnowsze wiadomości, a wszyscy wybierają się obejrzeć i poznać dowódcę kolumny sanitarnej, panią chorąży Irenę. Z uwagi, że Szarik zagarnął hełmofony, czapki i mundury na swoje legowisko w czołgu dostał wartę poza kolejnością. Spotkany Łażewski - Magneto opisuje im metody eksterminacji ludzi w obozie, który wyzwolili. Kiedy porucznik Kozub otrzymuje wiadomości ze sztabu nakazuje przygotować obóz do obrony.
Gustlik wybrał się za most, do Honoraty. Honorata, jako zapobiegliwa gospodyni, podejmuje go jajecznicą. Omawiają wzajemnie swoje przymioty, wspominają niedawne wypadki, wybiegają trochę z planami na przyszłość. W tym czasie, pod generalski dworek, przybyły oddziały niemieckie. Po załadowaniu generalskiego auta, w przebraniu, udaje im się wyrwać z opresji. Ucieczka kończy się w rowie przeciwczołgowym przy kanale. Gustlik wysłał Honoratę po pomoc a sam rozpoczął przygotowania do obrony. Próbuje sam powstrzymać Niemców.
W obozie czołgiści nadal oczekiwali na nadejście Niemców. Janek rozmawia z Łażewskim - Zadrą. Wypijają bruderszaft z chorążym Ireną. Porucznik Kozub pozwala na pomoc Gustlikowi wysłać "Rudego" i drużynę motocyklistów. Wyruszyli natychmiast, a Honorata wdrapała się na pancerz i pojechała z nimi, nie zauważona przez załogę. Gustlik odpierał kolejne ataki, ale kończąca amunicja zmusiła go do walki wręcz. W ostatniej chwili dotarła do niego odsiecz kolegów. Kiedy walczono nad kanałem, o most, oddziały niemieckie zaatakowały obóz. Porucznik Kozub, "Hiszpan", został w czasie walki ciężko ranny.


rok produkcji: 1970.
technika: czarno-biały.
czas projekcji: 0:55:00.

0.01
© 1998-2024 Jurek wstecz