encyklopedia broniportal prywatnyI wojna światowakatalog monetweb 2.0kalendarz
  menu:

 spis serii i odcinków
 opis odcinków
   01. Ciężkie jest życie
   02. Bilet za fryzjera
   03. Wywiadówka
   04. Pierwszy dzień
   05. Dwója z azymutu
   06. Trójka klasowa
   07. Polski yoga
   08. Wizyta starszej pani
   09. Dzień matki
   10. Zagraniczny gość
   11. Co każdy chłopiec
   12. Monolog zewnętrzny
   13. Młode talenty
   14. Nowy nabytek
   15. Siła wyobraźni

 napisy
 aktorzy w odcinkach
 realizatorzy
 cytaty i dialogi
 muzyka i piosenki
 różne

strona tytułowa

  nawigacja:
polskie seriale... [główna]

  linki sponsorowane


login:

hasło:


przypomnij hasło
ZAREJESTRUJ SIĘ!


  WOJNA DOMOWA

  OPIS ODCINKA - WOJNA DOMOWA : 11. CO KAŻDY CHŁOPIEC

WAKACJE Z SERIALEM - "WOJNA DOMOWA" (11)
Przypominamy jedyny z wielkich polskich seriali, którego podczas wakacji nie przypomina TVP. Odcinek jedenasty - "Każdy chłopiec"
Paweł myje się i elegancko ubiera. Matka Pawła dziwi się: "Jak to? Myjesz zęby? W biały dzień?!". Paweł wyjaśnia, że po prostu jest umówiony.
Zofia przeszukuje kieszenie marynarki Pawła i znajduje zdjęcie dziewczyny, z którą jej syn się umówił. Postanawia go śledzić. Idzie za synem do parku, chowając się za drzewami. Demaskuje ją strażnik miejski, robiąc jej awanturę za deptanie trawników. Paweł nie przyznaje się do matki.
Zofia obawia się, że rychło zostanie babcią. Prosi Kazimierza, by porozmawiał z synem o seksie. Proponuje mężowi, aby zaczął od samedukacji seksualnej. Kazimierz po nieudanej próbie męskiej rozmowy z Pawłem idzie do księgarni po literaturę naukową. Daje przy tym popis, jak dokonać zakupu kontrowersyjnej literatury, nie wzbudzając podejrzeń o nadmierne nią zainteresowanie.
Kazimierz zaczytuje się w książkach, które kupił. Jego żona uważa jednak, że to lektury nie dla dzieci - wybiera tylko jedną cienką broszurkę dla syna i drugą dla siostrzenicy Ireny. Kazimierz ma wręczyć Pawłowi uświadamiającą lekturę, przeżywa to bardzo. Zosia idzie do Ireny z lekturą dla Anuli. Sąsiadki wspominają swoją nastoletniość. Ania, słysząc ich rozmowę, przedstawia im, jak wygląda współczesne tzw. chodzenie: - Chodzi się parami, dwa, najwyżej trzy tygodnie. Jednak nie dłużej, bo to podejrzane.
W telewizji leci film wojenny, w którym jedna scena (napastowania dziewczyny) jest wielce nieodpowiednia dla młodzieży. Paweł chce obejrzeć film, ale ojciec kategorycznie mu zakazuje. Irena zaś pozwala oglądać film Anuli. Wyjaśnia po cichu sąsiadce, że Henryk dyskretnie pilnuje Ani. Anula jest zrozpaczona, że telewizor musiał się zepsuć na najlepszej scenie filmu.
Zosia nałogowo szpieguje syna (przez co ma stale kłopoty ze strażnikami od zieleni miejskiej). Pokazuje mężowi zbiór zdobytych przez nią zdjęć dziewczyn Pawła. Kazimierz rozmarza się rozpustnie, zazdroszcząc "współczesnej młodzieży" swobody seksualnej.

marcz
Cytat odcinka: Kazimierz (marząc na głos): - Oni teraz mają życie... kategorii "S".
Zosia: Jak to, Kaziu?!
Kazio: A nie, nie, to znaczy... SSSSSSSSSSzkołę mają bezpłatną.technika: czarno-biały.
czas projekcji: .

Tekst pochodzi z Gazety Wyborczej.


0.01
© 1998-2022 Jurek wstecz