encyklopedia broniportal prywatnyI wojna światowakatalog monetweb 2.0kalendarz
  menu:

 spis serii i odcinków
 opis odcinków
   01. Ciężkie jest życie
   02. Bilet za fryzjera
   03. Wywiadówka
   04. Pierwszy dzień
   05. Dwója z azymutu
   06. Trójka klasowa
   07. Polski yoga
   08. Wizyta starszej pani
   09. Dzień matki
   10. Zagraniczny gość
   11. Co każdy chłopiec
   12. Monolog zewnętrzny
   13. Młode talenty
   14. Nowy nabytek
   15. Siła wyobraźni

 napisy
 aktorzy w odcinkach
 realizatorzy
 cytaty i dialogi
 muzyka i piosenki
 różne

strona tytułowa

  nawigacja:
polskie seriale... [główna]

  linki sponsorowane


login:

hasło:


przypomnij hasło
ZAREJESTRUJ SIĘ!


  WOJNA DOMOWA

  OPIS ODCINKA - WOJNA DOMOWA : 10. ZAGRANICZNY GO¦Ć

WAKACJE Z SERIALEM - "WOJNA DOMOWA" (10)
Przypominamy jedyny z wielkich polskich seriali, którego w wakacje nie przypomina TVP. Odcinek dziesiąty - "Zagraniczny gość"
Do Jankowskich przychodzą goście. Kazimierz z kolegą z lat wojny prowadzą miłą pogawędkę o niemieckich najeźdźcach. Nagle - dzwonek do drzwi. To listonosz z pilną depeszą. Zosia podejrzewa, że stało się coś strasznego. Panika Zosi udziela się wszystkim zebranym, twarz pokerzysty zachowuje jedynie listonosz - to on odważa się przeczytać depeszę, w dodatku w języku angielskim (listonosz jako jedyny zna ten język). Depesza zawiadamia o rychłym przylocie młodego kuzyna z Anglii. W domu Jankowskich wszyscy są bardzo podnieceni tą wiadomością, rozpoczynają zbiorową debatę na temat angielskich zwyczajów i dziwactw kulturowych.
Kuzyn przylatuje. Ma na imię Ryszard i mówi bardzo dobrze po polsku. Paweł zabiera go na autokarową wycieczkę po Warszawie. Pan przewodnik pokazuje chłopcom, jak funkcjonuje najnowszy cud techniki - domofon.
Zbliża się Wigilia. Zosia zabiera od Ireny karpie, które na przyjazd kuzyna usunęła z własnej wanny. Henryk jest szczęśliwy, że nie będzie musiał dłużej myć się w umywalce.
Irena: Bardzo dobrze, że Pani je zabiera, bo one od wczoraj jakoś dziwnie się zachowują. Zosia: A co się stało? I: Nie, właściwie to nic, tylko pływają po wierzchu z brzuchami do góry. Z: O, to koniec! Zasnęły. I: Nie, nie zasnęły. Ja się na tym nie znam, ale jak pływają, to znaczy nie zasnęły.
Święta. Zosia i Kazimierz zostają sami. Paweł z kuzynem jadą na narty do Zakopanego. Zosia ciężko znosi świąteczny spokój, Kazio wręcz przeciwnie - korzysta z nieobecności syna i bawi się jego żołnierzykami. W Zakopanem Ryszard uczy się jeździć na nartach. Jest bardzo ambitnym uczniem... .
Ryszard wyjeżdża z Polski z połamanymi ręką i nogą, mimo wszystko uważa, że spędził najwspanialsze wakacje w życiu. Zosia cieszy się, że Ryszard nie przeziębił się w Polsce.

marcz
Cytat odcinka: (Zosia do bawiącego się żołnierzykami męża) - Jak dobrze mieć dzieci, gdy ich nie ma w domu.


technika: czarno-biały.
czas projekcji: .

Tekst pochodzi z Gazety Wyborczej.


0.01
© 1998-2022 Jurek wstecz