encyklopedia broniportal prywatnyI wojna światowakatalog monetweb 2.0kalendarz
  menu:

 spis serii i odcinków
 opis odcinków
 napisy
 aktorzy w odcinkach
 realizatorzy
 cytaty i dialogi
 różne
   kombatanci
   szlak bojowy brygady
   czołg T-34
   cytaty z filmów

strona tytułowa

  nawigacja:
polskie seriale... [główna]

  linki sponsorowane


login:

hasło:


przypomnij hasło
ZAREJESTRUJ SIĘ!


  CZTEREJ PANCENI I PIES

  KRAKOWSCY KOMBATANCI PRZECIW EMISJI "CZTERECH PANCERNYCH
Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie skierowało do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji protest przeciwko kolejnej emisji filmu Czterej pancerni i pies" w II programie Telewizji Polskiej.

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie skierowało do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji protest przeciwko kolejnej emisji filmu Czterej pancerni i pies" w II programie Telewizji Polskiej. Zdaniem krakowskich środowisk kombatanckich, wyświetlanie serialu fałszującego w haniebny sposób obraz stosunków polsko - sowieckich to świadoma demoralizacja młodocianej widowni". Z ogromnym zdziwieniem przyjęliśmy wiadomość o rozpoczęciu 28 stycznia 2000 r. w II PR TVP kolejnej emisji serialu Czterej pancerni i pies". Zaledwie w czwartek zakończył się on w tym samym programie w godzinach przedpołudniowych, obecnie jest nadawany o g. 16.10" - piszą do KRRiTV działacze Porozumienia. Jak podkreślają krakowscy kombatanci, film wyświetlany w czasie ferii zimowych ma przyciągnąć przed ekrany głównie młodzież szkolną, która będzie oglądać jeden z najbardziej kłamliwych obrazów najnowszej historii, jaki wyprodukowała komunistyczna propaganda PRL dla przypochlebienia się Związkowi Sowieckiemu". Rozpowszechnianie kłamstw za pomocą tak potężnego medium, jakim jest telewizja publiczna, traktujemy w kategoriach przysłowiowego zgorszenia maluczkich. Jest to wyjątkowo perfidne i ohydne przestępstwo moralne" - powiedział PAP rzecznik Porozumienia Jerzy Bukowski. Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie domaga się od KRRiTV ukarania osób odpowiedzialnych za dwukrotną emisję komunistycznej agitki", które - zdaniem kombatantów - albo nie rozumieją misji telewizji publicznej albo z pełną premedytacją chcą demoralizować polską młodzież".

Porozumienie skupia 5,5 tys. osób z 19 związków, m.in. Małopolskiego Okręgu Światowego Związku Żołnierzy AK, Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, Polskiego Związku WięĽniów Komunizmu i Instytutu Katyńskiego w Polsce.

(PAP)

PAP/2000-01-28 19:05:07 [za Onet.pl - Wiadomości].

© 1998-2023 Jurek wstecz