encyklopedia broniportal prywatnyI wojna światowakatalog monetweb 2.0kalendarz
  menu:
Barbara i Jan
Czterej pancerni i pies
Do przerwy 0:1
Doktor Ewa
Droga
Gniewko syn rybaka
Gruby
Jak rozpętałem II wojnę...
Kapitan Sowa na tropie
Klub profesora Tutki
Kolumbowie
N. przygody Marka Piegusa
Podróż za jeden uśmiech
Podziemny front
Powród dr. von Kniprode
Przygody pana Michała
Przygody psa Cywila
Sami swoi
Samochodzik i templariusze
Stawiam na Tolka Banana
Stawka większa niż życie
Ucieczka - wycieczka
Wakacje z duchami
Wojna domowa

strona tytułowa

  nawigacja:
portal   katalog


login:

hasło:


przypomnij hasło
ZAREJESTRUJ SIĘ!

  uzupełnienie:
aktorzy w polskich serialach
realizatorzy filmów i seriali
literatura i źródła

  lista przebojów:
top-100
top-100: Polska
top-100: seriale

  STATYSTYKA +
Odwiedzający:
godzina wejścia: 00:36:51
ip:
host: 54.224.200.104...
wejście ze strony:
...

  linki sponsorowane


  TOP-100 POLSKA
1. Agent nr 1.
1971, gatunek: wojna, przygoda, reżyseria: Zbigniew KuĽmiński,
wykonawcy: Karol Strasburger, Adrianna Andriejewa, Barbara Bargiełowska.
czas: 96 min., technika: kolor .

2. Akcja pod Arsenałem.
1978, gatunek: wojna, reżyseria: Jan Łomnicki,
wykonawcy: Cezary Morawski, Mirosław Konarowski, Ryszard Gajewski.
czas: 95 min., technika: kolor .

3. Anna i wampir.
1981, gatunek: sensacja, reżyseria: Janusz Kidawa,
wykonawcy: Wirgiliusz Gryń, Joanna Kasperska, Leon Niemczyk.
czas: - min., technika: kolor .

4. Austeria.
1983, gatunek: obyczaje, reżyseria: Jerzy Kawalerowicz,
wykonawcy: Franciszek Pieczka, Wojciech Pszoniak, Jan Szurmiej, Ewa Domańska.
czas: 102 min., technika: kolor .

5. Awantura o Basię.
1959, gatunek: obyczaje, przygoda, reżyseria: Maria Kaniewska,
wykonawcy: Małgosia Piekarska, Janina Marchlewska, Ewa Krasnodębska, Jerzy Duszyński.
czas: 97 min., technika: czarno-biały .

6. Barwy ochronne.
1976, gatunek: obyczaje, reżyseria: Krzysztof Zanussi,
wykonawcy: Zbigniew Zapasiewicz, Piotr Garlicki, Christine Paul-Podlesky, Mariusz Dmochowski, Magdalena Zawadzka, Krystyna Sznerr.
czas: 96 min., technika: kolor .

7. Baza ludzi umarłych.
1958, gatunek: obyczaje, reżyseria: Czesław Petelski,
wykonawcy: Zygmunt Kęstowicz, Emil Karewicz, Teresa Iżewska, Leon Niemczyk.
czas: 105 min., technika: czarno-biały .

8. Będzie lepiej.
1936, gatunek: komedia, reżyseria: Michał Waszyński,
wykonawcy: Kazimierz Wajda, Henryk Vogelfänger.
czas: 90 min., technika: czarno-biały .

9. Brunet wieczowową porą.
1976, gatunek: komedia, reżyseria: Stanisław Bareja,
wykonawcy: Krzysztof Kowalewski, Bożena Dykiel, Mirosława Krajewska.
czas: 90 min., technika: kolor .

10. Brzezina.
1970, gatunek: obyczaje, reżyseria: Andrzej Wajda,
wykonawcy: Olgierd Łukaszewicz, Daniel Olbrychski, Emilia Krakowska, Marek Perepeczko.
czas: 91 min., technika: kolor .

11. C.K. Dezerterzy.
1985, gatunek: komedia, reżyseria: Janusz Majewski,
wykonawcy: Marek Kondrat, Wiktor Zborowski, Zoltan Bezeredy, Robert Koltai, Jacek Sas-Uhrynowski.
czas: 85+70 min., technika: kolor .

12. Café pod Minogą.
1959, gatunek: komedia, reżyseria: Bronosław Brok,
wykonawcy: Adolf Dymsza, Wacław Jankowski.
czas: - min., technika: - .

13. Co mi zrobisz jak mnie złapiesz.
1978, gatunek: komedia, reżyseria: Stanisław Bareja,
wykonawcy: Krzysztof Kowalewski, Bronisław Pawlik, Stanisław Tym, Ewa Wiśniewska.
czas: 99 min., technika: kolor .

14. Człowiek z M-3.
1969, gatunek: komedia, reżyseria: Leon Jeannot,
wykonawcy: Bogumił Kobiela, Iga Mayr, Barbara Modelska.
czas: 98 min., technika: kolor .

15. Człowiek z marmuru.
1976, gatunek: obyczaje, polityka, reżyseria: Andrzej Wajda,
wykonawcy: Jerzy Radziwiłowicz, Krystyna Janda, Tadeusz Łomnicki, Jacek Łomnicki, Michał Tarkowski, Piotr Cieślak.
czas: 165 min., technika: kolor .

16. Deja vu.
1989, gatunek: komedia, sensacja, reżyseria: Juliusz Machulski,
wykonawcy: Jerzy Stuhr, Władimir Gołowin, Wojciech Wysocki, Galina Pietrowna.
czas: - min., technika: kolor .

17. Dzieje grzechu.
1975, gatunek: obyczaje, reżyseria: Walerian Borowczyk,
wykonawcy: Grażyna Długołęcka, Karolina Lubieńska, Zdzisław Mrożewski, Jerzy Zelnik.
czas: 123 min., technika: kolor .

18. Dzięcioł.
1971, gatunek: komedia, reżyseria: Jerzy Gruza,
wykonawcy: Wiesław Gołas, Alina Janowska, Violetta Villas.
czas: - min., technika: - .

19. Eroica.
1957, gatunek: komedia, wojna, reżyseria: Andrzej Munk,
wykonawcy: Edward Dziewoński, Barbara Połomska, Leon Niemczyk, Józef Nowak, Kazimierz Rudzki, Wojciech Siemion.
czas: 80 min., technika: czarno-biały .

20. Ewa chce spać.
1957, gatunek: komedia, reżyseria: Tadeusz Chmielewski,
wykonawcy: Barbara Kwiatkowska, Stanisław Mikulski, Ludwik Benoit, Zygmunt Zintel, Maria Kaniewska, Stefan Bartik.
czas: 95 min., technika: czarno-biały .

21. Faraon.
1965, gatunek: historia, obyczaje, reżyseria: Jerzy Kawalerowicz,
wykonawcy: Jerzy Zelnik, Piotr Pawłowski, Leszek Herdegen, Wiesława Mazurkiewicz, Barbara Brylska, Krystyna Mikołajewska.
czas: 184 min., technika: kolor .

22. Gdzie jest generał.
1963, gatunek: komedia, wojna, reżyseria: Tadeusz Chmielewski,
wykonawcy: Jerzy Turek, Elżbieta Czyżewska, Bogusław Płotnicki, Stanisław Milski.
czas: 92 min., technika: czarno-biały .

23. Giuseppe w Warszawie.
1964, gatunek: komedia, wojna, reżyseria: Stanisław Lenartowicz,
wykonawcy: Elżbieta Czyżewska, Antonio Cifariello, Zbigniew Cybulski.
czas: 95 min., technika: czarno-biały .

24. Grzeszny żywot Franciszka Buły.
1980, gatunek: komedia, obyczaje, reżyseria: Janusz Kidawa,
wykonawcy: Andrzej Grabarczyk, Jarek Antonik, Jerzy Cnota.
czas: 100 min., technika: kolor .

25. Hallo Szpicbródka, czyli ostatni występ króla kasiarzy.
1978, gatunek: komedia, sensacja, reżyseria: Janusz Rzeszewski, Mieczysław Jahoda,
wykonawcy: Piotr Fronczewski, Gabriela Kownacka, Ewa Wiśniewska.
czas: - min., technika: kolor .

26. Historia żółtej ciżemki.
1961, gatunek: przygoda, reżyseria: Sylwester Chęciński,
wykonawcy: Gustaw Holoubek, Marek Kondrat, Bogumił Kobiela.
czas: 86 min., technika: kolor .

27. Hubal.
1973, gatunek: wojna, reżyseria: Bohdan Poręba,
wykonawcy: Ryszard Filipski, Małgorzata Potocka, Tadeusz Janczar, Stanisław Niwiński, Kazimierz Wichniarz, Emil Karewicz.
czas: 135 min., technika: kolor .

28. Jak rozpętałem II wojnę światową.
1969, gatunek: komedia, wojna, reżyseria: Tadeusz Chmielewski,
wykonawcy: Marian Kociniak, Wirgiliusz Gryń, Kazimierz Rudzki, Elżbieta Starostecka,, Joanna Jędryka, Wacław Kowalski.
czas: 81+72+72 min., technika: czarno-biały .

29. Janosik.
1974, gatunek: przygoda, reżyseria: Jerzy Passendorfer,
wykonawcy: Marek Perepeczko, Ewa Lemańska, Bogusz Bilewski, Witold Pyrkosz, Marian Kociniak, Mieczysław Czechowicz.
czas: 126 min., technika: kolor .

30. Kamienne tablice.
1983, gatunek: obyczaje, reżyseria: Ewa i Czesław Petelscy,
wykonawcy: Krzysztof Chamiec, Laura Łącz, Ewa Szykulska.
czas: 135 min., technika: kolor .

31. Kanał.
1956, gatunek: wojna, reżyseria: Andrzej Wajda,
wykonawcy: Wieńczysław Gliński, Emil Karewicz, Tadeusz Janczar, Teresa Iżewska, Stanisław Mikulski, Tadeusz Gwiazdowski.
czas: 2612 min., technika: czarno-biały .

32. Kaprysy Łazarza.
1973, gatunek: komedia, reżyseria: Janusz Zaorski,
wykonawcy: Henryk Borowski, Wanda Łuczycka, Władysław Hańcza.
czas: - min., technika: - .

33. Karate po polsku.
1982, gatunek: sensacja, reżyseria: Wojciech Wójcik,
wykonawcy: Edward Żentara, Dorota Kamińska, Zbigniew Buczkowski, Jerzy Trela.
czas: 91 min., technika: kolor .

34. Kazimierz Wielki.
1976, gatunek: historia, obyczaje, reżyseria: Ewa i Czesław Petelscy,
wykonawcy: Krzysztof Chamiec, Władysław Hańcza, Zofia Saretok.
czas: - min., technika: - .

35. Killer.
1997, gatunek: komedia, sensacja, reżyseria: Juliusz Machulski,
wykonawcy: Cezary Pazura, Katarzyna Figura, Jerzy Stuhr, Janusz Rewiński, Małgorzata Kożuchowska, Marek Kondrat.
czas: 110 min., technika: kolor .

36. Kochaj albo rzuć.
1977, gatunek: komedia, reżyseria: Sylwester Chęciński,
wykonawcy: Wacław Kowalski, Władysław Hańcza, Anna Dymna, Duchyl Martin Smith, Irena Karel, Robert Lewandowski.
czas: 117 min., technika: kolor .

37. Korczak.
1990, gatunek: psychologia, reżyseria: Andrzej Wajda,
wykonawcy: Wojciech Pszoniak, Ewa Dałkowska, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Aleksander Bardini.
czas: 115 min., technika: kolor .

38. Kroll.
1991, gatunek: obyczaje, sensacja, reżyseria: Władysław Pasikowski,
wykonawcy: Olaf Lubaszenko, Bogusław Linda, Ewa Bukowska, Agnieszka Różańska, Dariusz Kordek, Cezary Pazura.
czas: 95 min., technika: kolor .

39. Król Maciuś I.
1958, gatunek: bajka, reżyseria: Wanda Jakubowska,
wykonawcy: Juliusz Wyrzykowski, Ludwik Halicz, Elżbieta Buczek, Jan Koecher, Jan Kurnakowicz.
czas: 90 min., technika: kolor .

40. Krzyżacy.
1960, gatunek: historia, reżyseria: Aleksander Ford,
wykonawcy: Andrzej Szalawski, Grażyna Staniszewska, Mieczysław Kalenik, Aleksander Fogiel, Urszula Modrzyńska, Emil Karewicz.
czas: 173 min., technika: kolor .

41. Lalka.
1968, gatunek: obyczaje, reżyseria: Wojciech Jerzy Has,
wykonawcy: Beata Tyszkiewicz, Mariusz Dmochowski, Tadeusz Fijewski, Janina Romanówna.
czas: 152 min., technika: kolor .

42. Lata dwudzieste, lata trzydzieste.
1983, gatunek: komedia, reżyseria: Janusz Rzeszewski,
wykonawcy: Grażyna Szapołowska, Tomasz Stockinger, Dorota Stalińska, Piotr Fronczewski, Jan Kobuszewski, Krzysztof Kowalewski.
czas: 100 min., technika: kolor .

43. Marysia i Napoleon.
1966, gatunek: komedia, reżyseria: Leonard Buczkowski,
wykonawcy: Beata Tyszkiewicz, Gustaw Holoubek, Halina Kossobudzka, Juliusz Łuszczewski.
czas: 113 min., technika: - .

44. Matka Joanna od Aniołów.
1960, gatunek: obyczaje, reżyseria: Jerzy Kawalerowicz,
wykonawcy: Lucyna Winnicka, Mieczysław Voit, Anna Ciepielewska, Maria Chwalibóg, Kazimierz Fabisiak, Stanisław Jasiukiewicz.
czas: 109 min., technika: czarno-biały .

45. Mąż swojej żony.
1960, gatunek: komedia, reżyseria: Stanisław Bareja,
wykonawcy: Aleksandra Zawieruszanka, Mieczysław Czechowicz, Bronisław Pawlik.
czas: 86 min., technika: czarno-biały .

46. Między ustami a brzegiem pucharu.
1987, gatunek: obyczaje, reżyseria: Zbigniew KuĽmiński,
wykonawcy: Jacek Chmielnik, Katarzyna Gniewkowska, Henryk Bista.
czas: 114 min., technika: kolor .

47. Misja specjalna.
1987, gatunek: komedia, wojna, reżyseria: Janusz Rzeszewski,
wykonawcy: Krzysztof Kowalewski, Dorota Kamińska, Mirosław Konarowski.
czas: 97 min., technika: kolor .

48. Miś.
1980, gatunek: komedia, reżyseria: Stanisław Bareja,
wykonawcy: Stanisław Tym, Barbara Burska, Christine Paul.
czas: 110 min., technika: kolor .

49. Młode wilki.
1995, gatunek: sensacja, reżyseria: Jarosław Żamojda,
wykonawcy: Jan Nowicki, Michelle Cleo Godsey, Piotr Szwedes, Jarosław Jakimowicz, Edward Lubaszenko.
czas: 95 min., technika: kolor .

50. Mocne uderzenie.
1969, gatunek: komedia, muzyka, reżyseria: Jerzy Passendorfer,
wykonawcy: Magdalena Zawadzka, Jerzy Turek, Wieńczysław Gliński.
czas: - min., technika: - .

51. Nic śmiesznego.
1994, gatunek: obyczaje, reżyseria: Marek Koterski,
wykonawcy: Cezary Pazura, Ewa Błaszczyk, Maciej Kozłowski, Jerzy Bończak.
czas: - min., technika: kolor .

52. Nie lubię poniedziałku.
1971, gatunek: komedia, reżyseria: Tadeusz Chmielewski,
wykonawcy: Kazimierz Witkiewicz, Zygmunt Apostoł, Mieczysław Czechowicz.
czas: - min., technika: - .

53. Nie ma mocnych.
1974, gatunek: komedia, reżyseria: Sylwester Chęciński,
wykonawcy: Wacław Kowalski, Władysław Hańcza, Anna Dymna.
czas: 91 min., technika: kolor .

54. Nóż w wodzie.
1961, gatunek: obyczaje, reżyseria: Roman Polański,
wykonawcy: Leon Niemczyk, Jolanta Umecka, Zygmunt Malanowicz.
czas: - min., technika: czarno-biały .

55. Ogniomistrz Kaleń.
1961, gatunek: wojna, reżyseria: Ewa i Czesław Petelscy,
wykonawcy: Wiesław Gołas, Zofia Słaboszowska, Józef Kostecki, Leon Niemczyk, Józef Łodyński, Janusz Kłosiński.
czas: - min., technika: czarno-biały .

56. Pan Wołodyjowski.
1969, gatunek: przygoda, reżyseria: Jerzy Hofmann,
wykonawcy: Tadeusz Łomnicki, Magdalena Zawadzka, Mieczysław Pawlikowski.
czas: 147 min., technika: kolor .

57. Perła w koronie.
1971, gatunek: obyczaje, wojna, reżyseria: Kazimierz Kutz,
wykonawcy: Franciszek Pieczka, Olgierd Łukaszewicz, Łucja Kowolik.
czas: 112 min., technika: kolor .

58. Pieczone gołąbki.
1966, gatunek: komedia, reżyseria: Tadeusz Chmielewski,
wykonawcy: Krzysztof Litwin, Magdalena Zawadzka.
czas: 105 min., technika: czarno-biały .

59. Piłkarski poker.
1988, gatunek: obyczaje, reżyseria: Janusz Zaorski,
wykonawcy: Janusz Gajos, Małgorzata Pieczyńska, Jan Englert, Marian Opania.
czas: 102 min., technika: kolor .

60. Pociąg do Hollywood.
1987, gatunek: obyczaje, komedia, reżyseria: Radosław Piwowarski,
wykonawcy: Piotr Siwkiewicz, Katarzyna Figura, Grażyna Kruk.
czas: 92 min., technika: kolor .

61. Popioły.
1965, gatunek: obyczaje, reżyseria: Andrzej Wajda,
wykonawcy: Daniel Olbrychski, Piotr Wysocki, Beata Tyszkiewicz.
czas: - min., technika: - .

62. Popiół i diament.
1958, gatunek: obyczaje, reżyseria: Andrzej Wajda,
wykonawcy: Zbigniew Cybulski, Ewa Krzyżewska, Adam Pawlikowski, Wacław Zastrzeżyński, Bogumił Kobiela, Stanisław Milski.
czas: - min., technika: czarno-biały .

63. Poszukiwany, poszukiwana.
1974, gatunek: komedia, reżyseria: Stanisław Bareja,
wykonawcy: Wojciech Pokora, Jolanta Bohdal, Wiesław Gołas, Mieczysław Czechowicz, Maria Chwalibóg.
czas: 83 min., technika: kolor .

64. Potop.
1974, gatunek: historia, reżyseria: Jerzy Hofmann,
wykonawcy: Daniel Olbrychski, Małgorzata Braunek, Tadeusz Łomnicki, Kazimierz Wichniarz, Władysław Hańcza, Leszek Teleszyński.
czas: - min., technika: kolor .

65. Prawo i pięść.
1965, gatunek: sensacja, reżyseria: Jerzy Hofmann,
wykonawcy: Gustaw Holoubek, Jerzy Przybylski, Ryszard Pietruski, Wiesława Kwaśniewska.
czas: 99 min., technika: czarno-biały .

66. Przekładaniec.
1968, gatunek: komedia, reżyseria: Andrzej Wajda,
wykonawcy: Bogumił Kobiela, Ryszard Filipski.
czas: - min., technika: - .

67. Psy.
1992, gatunek: sensacja, reżyseria: Władysław Pasikowski,
wykonawcy: Bogusław Linda, Marek Kondrat, Janusz Gajos, Cezary Pazura,, Agnieszka Jaskółka.
czas: 120 min., technika: kolor .

68. Psy 2. Ostatnia krew.
-, gatunek: sensacja, reżyseria: Władysław Pasikowski,
wykonawcy: Bogusław Linda.
czas: - min., technika: kolor .

69. Rejs.
1970, gatunek: komedia, reżyseria: Marek Piwowski,
wykonawcy: Stanisław Tym, Jan Hamilsbach, Zdzisław Maklakiewicz.
czas: 65 min., technika: czarno-biały .

70. Rękopis znaleziony w Saragossie.
1964, gatunek: fantasy, reżyseria: Wojciech Jerzy Has,
wykonawcy: Zbigniew Cybulski, Franciszek Pieczka, Iga Cembrzyńska, Joanna Jędryka, Kazimierz Opaliński, Ludwik Benoit.
czas: 118 min., technika: czarno-biały .

71. Rozmowy kontrolowane.
-, gatunek: komedia, reżyseria: Sylwester Chęciński,
wykonawcy: Stanisław Tym, Irena Kwiatkowska, Alina Janowska.
czas: - min., technika: kolor .

72. Rzeczpospolita babska.
1969, gatunek: komedia, reżyseria: Hieronim Przybył,
wykonawcy: Aleksandra Zawieruszanka, Zofia Merle, Jan Machulski.
czas: - min., technika: czarno-biały .

73. Sami swoi.
1967, gatunek: komedia, reżyseria: Sylwester Chęciński,
wykonawcy: Wacław Kowalski, Władysław Hańcza, Zdzisław Karczewski, Eliasz Kuziemski-Oparek, Ilona Kuśmierska, Jerzy Janeczek.
czas: 84 min., technika: czarno-biały .

74. Sara.
1996, gatunek: sensacja, reżyseria: Maciej Ślesicki,
wykonawcy: Bogusław Linda, Agnieszka Włodarczyk, Cezary Pazura, Marek Perepeczko.
czas: 107 min., technika: kolor .

75. Seksmisja.
1983, gatunek: komedia, reżyseria: Juliusz Machulski,
wykonawcy: Jerzy Stuhr, Olgierd Łukaszewicz, Bożena Stryjkówna.
czas: - min., technika: kolor .

76. Skarb.
1946, gatunek: komedia, reżyseria: Leonard Buczkowski,
wykonawcy: Danuta Szaflarska, Jerzy Duszyński, Jadwiga Chojnacka, Adolf Dymsza.
czas: 104 min., technika: czarno-biały .

77. Sól ziemi czarnej.
1969, gatunek: obyczaje, historia, reżyseria: Kazimierz Kutz,
wykonawcy: Olgierd Łukaszewicz, Jan Englert, Jerzy Bińczycki, Jerzy Cnota, Wiesław Dymny, Bernard Krawczyk.
czas: 100 min., technika: kolor .

78. Spis cudzołożnic.
1994, gatunek: komedia, obyczaje, reżyseria: Jerzy Stuhr,
wykonawcy: Jerzy Stuhr, Jan Peszek, Dorota Pomykała.
czas: - min., technika: - .

79. Sublokator.
1966, gatunek: komedia, reżyseria: Janusz Majewski,
wykonawcy: Barbara Ludwiżanka, Magdalena Zawadzka, Teresa Lipowska.
czas: - min., technika: czarno-biały .

80. Szatan z sódmej klasy.
1960, gatunek: przygoda, reżyseria: Maria Kaniewska,
wykonawcy: Józef Skwarek, Stanisław Milski, Pola Raksa.
czas: 108 min., technika: czarno-biały .

81. Szczęściarz Antoni.
1960, gatunek: komedia, reżyseria: Halina Bielińska, Włodzimierz Haupe,
wykonawcy: Czesław Wołłejko, Teresa Szmigielówna, Kazimierz Opaliński.
czas: 79 min., technika: czarno-biały .

82. Sztuka kochania.
1989, gatunek: komedia, reżyseria: Jacek Bromski,
wykonawcy: Piotr Machalica, Joanna Trzepiecińska, Ewa Sałacka, Anna Romantowska.
czas: - min., technika: - .

83. Tato.
1995, gatunek: obyczaje, reżyseria: Maciej Ślesicki,
wykonawcy: Bogusław Linda, Dorota Segda, Ola Maliszewska.
czas: 111 min., technika: kolor .

84. V.I.P.
1991, gatunek: sensacja, komedia, reżyseria: Juliusz Machulski,
wykonawcy: Wojciech Malajkat, Paul Barge, Liza Machulska, Jan Peszek, Bogusław Sobczuk, Krzysztof Majchrzak.
czas: 110 min., technika: kolor .

85. Vabank.
1981, gatunek: komedia, sensacja, reżyseria: Juliusz Machulski,
wykonawcy: Jan Machulski, Leonard Pietraszak, Witold Pyrkosz, Ewa Szykulska.
czas: 109 min., technika: kolor .

86. Vabank II, czyli riposta.
1984, gatunek: komedia, sensacja, reżyseria: Juliusz Machulski,
wykonawcy: Jan Machulski, Leonard Pietraszak, Witold Pyrkosz, Bronisław Wrocławski.
czas: 88 min., technika: kolor .

87. W pustyni i w puszczy.
1973, gatunek: przygoda, reżyseria: Władysław Ślesicki,
wykonawcy: Monika Rosca, Tomasz Mędrzak, Stanisław Jasiukiewicz.
czas: 100 min., technika: kolor .

88. Wesele.
1972, gatunek: obyczaje, reżyseria: Andrzej Wajda,
wykonawcy: Ewa Ziętek, Daniel Olbrychski, Andrzej Łapicki, Wojciech Pszoniak, Franciszek Pieczka, Marek Walczewski.
czas: - min., technika: kolor .

89. Westerplatte.
1967, gatunek: wojna, reżyseria: Stanisław Różewicz,
wykonawcy: Zygmunt Hübner, Arkadiusz Bazak, Józef Nowak, Tadeusz Schmidt, Tadeusz Pluciński, Bohdan Niewinowski.
czas: - min., technika: czarno-biały .

90. Wielki Szu.
1982, gatunek: sensacja, reżyseria: Sylwester Chęciński,
wykonawcy: Jan Nowicki, Andrzej Pieczyński, Karol Strasburger, Leon Niemczyk.
czas: 96 min., technika: kolor .

91. Wilcze echa.
1968, gatunek: sensacja, reżyseria: Aleksander Ścibor-Rylski,
wykonawcy: Bruno O'Ya, Irena Karel, Zbigniew Dobrzański.
czas: - min., technika: - .

92. Wilczyca.
1983, gatunek: horror, reżyseria: Marek Piestrak,
wykonawcy: Krzysztof Jasiński, Iwona Bielska.
czas: 99 min., technika: kolor .

93. Wirus.
1996, gatunek: komedia, sensacja, reżyseria: Jan Kidawa-Błoński,
wykonawcy: Cezary Pazura, Paulina Młynarska, Jan Englert.
czas: - min., technika: - .

94. Wniebowzięci.
1973, gatunek: komedia, reżyseria: Andrzej Kondratiuk,
wykonawcy: Zdzisław Maklakiewicz, Jan Himilsbach, Ewa Pielach.
czas: 55 min., technika: czarno-biały .

95. Yesterday.
1984, gatunek: obyczaje, reżyseria: Radosław Piwowarski,
wykonawcy: Piotr Siwkiewicz, Anna Kazimierczak, Krzysztof Majchrzak, Andrzej Zieliński, Robert Piechota, Krystyna Feldman.
czas: 88 min., technika: kolor .

96. Zakazane piosenki.
1946, gatunek: komedia, muzyka, reżyseria: Leonard Buczkowski,
wykonawcy: Danuta Szaflarska, Jerzy Duszyński, Janina Ordężanka, Jan Świderski, Jan Kurnakowicz, Zofia Jamry.
czas: - min., technika: czarno-biały .

97. Zaklęte rewiry.
1975, gatunek: obyczaje, reżyseria: Janusz Majewski,
wykonawcy: Marek Kondrat, Roman Wilhelmi, Roman Skamene, Cestimir Randa, Michał Pawlicki, Martin Horn.
czas: - min., technika: kolor .

98. Zamach.
1958, gatunek: wojna, reżyseria: Jerzy Passendorfer,
wykonawcy: Bożena Kurowska, Grażyna Staniszewska, Tadeusz Łomnicki, Andrzej May.
czas: 75 min., technika: czarno-biały .

99. Zezowate szczęście.
1960, gatunek: komedia, reżyseria: Andrzej Munk,
wykonawcy: Bogumił Kobiela, Maria Ciesielska, Barbara Kwiatkowska, Wojciech Siemion, Edward Dziewoński.
czas: 108 min., technika: czarno-biały .

100. Ziemia obiecana.
1974, gatunek: obyczaje, reżyseria: Andrzej Wajda,
wykonawcy: Daniel Olbrychski, Wojciech Pszoniak, Andrzej Seweryn, Anna Nehrebecka, Tadeusz Białoszczyński, Franciszek Pieczka.
czas: - min., technika: kolor .

© 1998-2017 Jurek wstecz